Αγιασμός Σχολικού Έτους 2022-2023

Ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς στο 5ο Δ.Σ. Αιγάλεω θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 8:30 π.μ..

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 08:15 π.μ. και θα αποχωρήσουν μετά το πέρας του Αγιασμού περίπου στις 09:00 π.μ..

Μετά την τελετή του Αγιασμού θα ακολουθήσουν:

• Χαιρετισμοί για το νέο Σχολικό Έτος.
  • Παρουσίαση των εκπαιδευτικών των τμημάτων.
  • Ανακοινώσεις και ενημέρωση σχετικά με τις πρώτες ημέρες την λειτουργίας του Σχολείου.

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών μπορούν να παρακολουθήσουν τον Αγιασμό από το πίσω μέρος του προαυλίου. Κοντά στους μαθητές και στις μαθήτριες μπορούν να βρίσκονται μόνο οι γονείς/κηδεμόνες της Α΄ τάξης.

Η είσοδος στο Σχολείο θα γίνει από τις εισόδους στον πεζόδρομο της οδού Σερίφου.

Από την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου τα μαθήματα θα γίνονται κανονικά. Θα αρχίζουν στις 8:15 π.μ. και οι μαθητές θα σχολούν στις 13:15.

Τα βιβλία καθώς και το πρόγραμμα μαθημάτων κάθε τάξης θα δοθούν την Τρίτη 13/09 .

Για την έναρξη λειτουργίας του Ολοήμερου Προγράμματος θα υπάρξει ενημέρωση με σχετική ανακοίνωση.

“Η χρήση μάσκας για την είσοδο στο Σχολείο είναι προαιρετική”