Εγγραφές Μαθητών/Μαθητριών στην Α’ Τάξη Δημοτικού για το Σχολικό Έτος 2022-2023

Οι εγγραφές των μαθητών/μαθητριών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2022-2023 θα γίνονται από:
την Τρίτη 01 Μαρτίου 2022 έως την Παρασκευή 18 Μαρτίου 2022
από τις 8:30 π.μ. έως τις 11:00 π.μ. και από τις 13:30 έως τις 14:00.
– Οι γονείς θα προσέρχονται για την εγγραφή μόνο κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού στο 2105981935.
– Για την είσοδό τους στο Σχολείο απαιτείται: α) πιστοποιητικό εμβολιασμού ή β) πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου τριμήνου ή γ) rapid test ή pcr test τελευταίου 48ωρου (για τη διευκόλυνση της διαδικασίας μπορούν οι γονείς να δηλώνονται ως επισκέπτες στην πύλη edupass.gov.gr).
– Τα απαραίτητα δικαιολογητικά μπορούν να κατατεθούν και ηλεκτρονικά στο mail του Σχολείου 5dimaigal@sch.gr, αφού πρώτα συμπληρωθούν-υπογραφούν και σκαναριστούν.
Για τις εγγραφές που θα σταλούν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου η προθεσμία είναι έως τις 20-03-2022
Το σχολικό έτος 2022-2023 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/μαθήτριες που γεννήθηκαν από 01-01-2016 έως και 31-12-2016.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ:
ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ
Απαιτείται η πρώτη σελίδα όπου αναγράφονται τα στοιχεία του παιδιού και οι σελίδες με τα εμβόλια.
ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ (Α.Δ.Υ.Μ)
Το ατομικό δελτίο υγείας μπορεί να προσκομιστεί μέχρι το τέλους του τρέχοντος σχολικού έτους ή το αργότερο πριν την έναρξη του επόμενου.
ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ
Λογαριασμός ΔΕΗ ή άλλου παρόχου, ΕΥΔΑΠ, Φυσ. Αερίου στο όνομα του γονέα/κηδεμόνα ή Φορολογική Δήλωση Ε1 με σβησμένα τα οικονομικά στοιχεία.
ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ (μέχρι να εκδοθεί το Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου).
ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΕΝΝΗΣΗΣ, μεταφρασμένη από επίσημη αρχή, για τους αλλοδαπούς μαθητές.
ΑΙΤΗΣΗ & ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ
Παρακαλούνται οι γονείς, που έχουν δυνατότητα, να αποστείλουν τα δικαιολογητικά εγγραφής ηλεκτρονικά στο mail : 5dimaigal@sch.gr

ΛΟΙΠΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΜΑΘΗΤΗ/ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ