Β΄ Ξένη Γλώσσα Ε΄ τάξης Δημοτικού Σχολείου για το Σχ. Έτος 2020-2021

Θέμα: Β΄ Ξένη Γλώσσα Ε΄ τάξης Δημοτικού Σχολείου για το Σχ. Έτος 2020-2021

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες, οι μαθητές της Δ΄ τάξης που θα φοιτήσουν το επόμενο σχολικό έτος 2020-2021 στην Ε΄ τάξη, θα διδαχθούν ως Β΄ Ξένη Γαλλικά ή Γερμανικά, ανάλογα με τις δηλώσεις που θα συγκεντρωθούν.
Ως εκ τούτου, θα πρέπει οι γονείς/κηδεμόνες να συμπληρώσουν και να υπογράψουν την Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα και να την αποστείλουν στο σχολείο.
Η Υπεύθυνη Δήλωση μπορεί να επιστραφεί στο σχολείο ως εξής: Εκτυπώνετε την Υπεύθυνη Δήλωση, τη συμπληρώνετε, την υπογράφετε, τη σκανάρετε και την αποστέλλετε στο email του σχολείου που είναι: 5dimaigal@sch.gr
Σε περίπτωση που για κάποιους γονείς είναι δύσκολη η παραπάνω διαδικασία, σας παρακαλώ τηλεφωνήστε στο σχολείο 210-5981935 ώστε να κανονίσουμε να έρθετε από εδώ για να συμπληρώσετε την αίτηση.
Σχετικό Έγγραφο
Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα (xlsx)
Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα (pdf)

Σας ευχαριστώ,